Zľava!

Vosk na disky

4.99 

Kategórií: Značka:

Popis

Vosk na disky je určený na elektróny aj puklice. Kolesá majú po aplikácii vynikajúci lesk a menej sa na nich zachytáva špina. Jednoducho a rýchlo aplikovateľný. Pri pravidelnom používaní sú kolesá chránené proti sadaniu horúceho prachu, ktorý odlietava od brzdových doštičiek. Výrobok neobsahuje rozpúšťadlá, je PH neutrálny a obsahuje silikón.

Prečo voskovať kolesá? Pretože umytím sa to nekončí

Vosk na disky zaisťuje ochranu kolies, čiastočne zabraňuje usadzovaniu brzdového prachu a špiny na kolesách, čo uľahčuje ich následné umývanie. Tvrdšie zloženie vydrží vyššie teploty a agresívne prostredie. Chráni proti oxidácii a odpudzuje vodu. V prípade záujmu o silnejšiu ochranu kolies existuje keramika. Keramický coating je semi-permanentný povlak na ochranu diskov, je vysoko odolný proti vysokým teplotám aj chemikáliám, extrémne odpozuje vodu aj nečistoty. Možno aplikovať aj na ochranu brzdičov, koncoviek výfukov, podvozkových a motorových častí pred znečistením a kontamináciou. V prípade matných diskov aj v matnom prevedení. Keramická ochrana na disky je náročnejšia na aplikáciu v porovnaní s voskom.

Nanesenie vosku na disky kolies

Pred aplikáciou ochrany na disky musíme mať kolesá perfektne čisté. Pokiaľ sme ich už umyli a usušili ideme aplikovať vosk na disky. Pokiaľ chcete zabezpečiť lepšie priľnutie, odporúčame disky aj odmastiť napríklad klasickým prípravkom IPA. Vosk na disky pred aplikáciou zatraste, pootočte rozprašovačom na fľaši a výdatne nastriekajte na povrch kolies. Nechajte cca 5 minút zaschnúť a rozleštite pomocou mikrovláknovej utierky. Pre lepšiu ochranu môžete naniesť vosk na disky aj v druhej vrstve, získate tým predovšetkým dlhšiu ochranu. Druhú vrstvu neaplikujte hneď ale nechajte vosk poriadne vytvrdnúť. Správne aplikovaný vosk vydrží na kolesách 2-4 mesiace. Dĺžka výdrže na kolesách závisí od klimatických podmienok a toho ako často a čím kolesá umývate. Silné čističe kolies a prípravky na báze kyselín môžu výrazne skrátiť životnosť.

Na vyčistenie kolies použijeme Intenzívny čistič diskov.
Pre dokonalý vzhľad je vhodné aplikovať na pneumatiku prípravok Ochrana plastov a gúm

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.53 kg
Objem

0,5 L