Intenzívny čistič diskov

6.90 

Kategórií: Značka:

Popis

Intenzívny čistič diskov Motip je určený na čistenie ráfikov, diskov, elektrónov, hliníkových diskov a krytov kolies. Čistič kolies je účinná pena s vynikajúcimi čistiacimi vlastnosťami a vynikajúcou zvislou stabilitou. Čistič kolies MoTip Car Care poskytuje lesklý výsledok a má 360 ° trysku, po nanesení vytvára účinnú čistiacu penu. Dobre odstraňuje ťažko odstrániteľné nečistoty, spôsobené napríklad brzdovým prachom, hmyzom a podobne…

Hliníkové disky alebo elektróny, kolá, disky, kolesá robia auto…

Na výber je obrovské množstvo v rôznych priemeroch, šírkach, váhach, farbách a tvaroch. Jedno však majú spoločné, ťažko ich udržať čisté. Len čo ste za ne zaplatili stovky eur, nahodili ich na auto a prešli prvé kilometre už nežiaria tak ako nové. Čistota pol života alebo čisté auto a elektróny ukážu ako sa staráš.
Problémom nie je mäkká špina a ľahké nečistoty, ale kombinácia brzdného prachu, asfaltu, sadzí a náletovej hrdze silne prichytená na povrch diskov. Brzdením vzniká horúci brzdový prach pri trení brzdových doštičiek o kotúče. Tento prach dokáže vypáliť mikro dierky do tenkej ochrannej vrstvy bezfarebného laku na diskoch. Bez neho by bol elektrón veľmi citlivý na vplyvy prostredia. Odstrániť zažratú špinu a udržať kolesá čisté je namáhavá činnosť. Správnou voľbou čistiacich pomôcok si to však vieme zjednodušiť.

Ako čistiť kolesá?

Najprv ich musíme dôkladne očistiť. Výdatne nastriekajte Intenzívny čistič diskov na povrch diskov. Chvíľu nechajte pôsobiť. Hustá pena postupne uvoľňuje brzdný prach a železité častice. Výhoda penovej konzistencie je v tom že nesteká a udrží sa na diskoch aj v zvislej polohe. Pri silnejšom znečistení je vhodné špinu aj mechanicky narušiť kefou alebo štetcom na kolesá. Dajte si záležať aby ste prešli každú časť kolesa, ideálne začať od ventilky a pokračovať až kým sa k nej dostanete z druhej strany. Následne kolesá dôkladne opláchnite silným prúdom vody a máte vyčistené.

Pre lepšiu ochranu je vhodné aplikovať Vosk na disky.
Pre dokonalý vzhľad je vhodné aplikovať na pneumatiky prípravok Ochrana plastov a gúm

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.5 kg
Objem

0,6 L