Ochrana plastov a gúm

6.95 

Kategórií: Značka:

Popis

Ochrana plastov a gúm Motip chráni tieto časti pred mrazom, suchom a klimatizačným činiteľom. U plastových častí slúži k obnoveniu lesku a intenzity farieb, čiže slúži ako oživovač plastov. Dodáva dlhotrvajúci lesk a je veľmi vhodný na odstraňovanie zvyškov leštidla. Obsahuje silikón. Má neutrálne PH- nespôsobuje koróziu.

Načo je dobrá ochrana plastov a gúm?

Ako vyplýva z názvu hlavným dôvodom je ochrana. Mäkké plasty sú náchylné strácať svoje pôvodné vlastnosti, pôsobením poveternostných vplyvov. Pri dlhodobom pôsobení slnka, vody, soli strácajú svoju pružnosť, môžu praskať a tým sa znehodnocovať. Predĺženie životnosti dosiahneme aplikovaním Ochrany na plasty a gumy. Ošetrené plasty sú chránené pred UV žiarením, odpudzujú vodu, špinu, oleje. Navyše ostávajú pružné a dlhodobo plnia svoj účel (či už funkčný alebo estetický).
Sekundárnym dôvodom je vzhľad. Zájdené pneumatiky, gumy aj plasty majú po aplikácii prípravku oživovač plastov nádhernú sýtu čiernu farbu, pôvodný lesk a vyzerajú skrátka výborne.

Nanesenie Ochrany plastov a gúm

Pri aplikácii by mal byť povrch čistý a suchý. Sprej poriadne zatrepeme. Pri rozmernejších plochách môžeme prípravok nanášať priamo. Nanesieme v tenkej rovnomernej vrstve a potom vyleštíme mäkkou tkaninou.
Pri menších plochách (tesnenia dverí, lišty okolo okien…) je vhodné sprej výdatne naniesť na tkaninu a následne ponatierať ošetrované plochy.
Poznámka:/strong> Pneumatiky je vhodné očistiť a zakonzervovať aj pred uskladnením. Snažíme sa zabrániť striekaniu na kovové časti pretože ostanú mastné. Nikdy nenatierame kontaktnú plochu pneumatiky pretože by bola šmykľavá.

Na vyčistenie kolies použijeme Intenzívny čistič diskov.
Pre lepšiu ochranu je vhodné aplikovať Vosk na disky.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.5 kg
Objem

0,6 L