Asanex

Kategórií:

Popis

Charakteristika:

 • ASANEX je kvapalný antimikrobiálny, hlavne protiplesňový suspenzný prípravok s bieliacimúčinkom určený na komplexné ošetrenie vlhkých múrov budov a pivničných priestorov, ako ajkúpeľní, skladov ovocia a zeleniny a pod. Prípravok pôsobí na celú škálu mikroorganizmov, ktoré sa zvyknú vyskytovať na vlhkom povrchu.

  Na čo používať ASANEX?
  Ošetríte a vyčistíte s ním napr. zaplesnené steny a rohy v bytoch, špalety okolo okien, steny kúpeľní, začiernené škáry medzi obkladačkami nad vaňou, zaplesnené silikónové tesnenia v sprchovacích kútoch, na plastových oknách, v chladničkách, začiernené miesta na sanitárnej keramike. Prípravok je možné použiť aj v šatniach, plavárňach, skladoch potravín, skladoch ovocia a zeleniny, v potravinárskych a mliekárenských prevádzkach, priestoroch s chovom zvierat, nemocničných a zdravotníckych priestoroch a pod. Prípravok rýchlo a dlhodobo pôsobí na celú škálu mikroorganizmov, ktoré sa zvyknú vyskytovať na vlhkom povrchu.

  Mechanizmus účinku a časy pôsobenia: Prípravok má dvojitý účinok, okamžitý a preventívny. Bezprostredne po aplikácii prípravku sa pôsobením aktívneho kyslíka okamžite likvidujú už narastené kolónie plesní a ďalších mikroorganizmov a do cca 0,5 hodiny sa prejaví aj bieliaci účinok. Dezinfekčný a bieliaci účinok trvá cca 3 hodiny. Následne antimikrobiálna zložka
  ANSILVER (obsahujúca aktívnu striebornú zlúčeninu) dlhodobo a aktívne likviduje podhubie plesní a zabraňuje nárastu nových kolónií mikroorganizmov.

  Návod na použitie: Z dôvodu, že prípravok je vo forme suspenzie, je potrebné obsah nádoby pred
  použitím dôkladne pretrepať a následne aplikovať na postihnuté miesto.